Pozemky dvora čp.1 v
Čivicích za císaře Josefa II., při raabizaci, rozparcelovány a pronajaty dědičným nájemníkům, kteří je r.1849 vykoupili, na západní straně vznikla dominikální ves Nové
Čivice, dle rozdělení obce r.1900
Čivice I, k nímž náležela Chaloupka – II na jižní straně a Štěpnice - III na západě. Původní obec nazvána Staré
Čivice, Nové
Čivice zapomenuty.
K tomuto článku ještě nebyl napsán žádný příspěvek.