Pardubická encyklopedie Klubu přátel PardubickaÚvod > Dle abecedy > Všechno > Bubeníček Alois, ing.


Bubeníček Alois, ing.

narozen 4.3.1905 v Pardubicích.

Vystudoval státní reálku v Pardubicích, kde maturoval 18.6.1923. Studoval ve Vídni a na ČVUT v Praze. Koncem 20.let pracoval v Komerční bance v Praze. Složil zkoušky ze 6 jazyků: angličtiny, italštiny, francouzštiny, španělštiny, němčiny, ruštiny. Po složení přísahy 6.4.1940 se stal státním soudním tlumočníkem a byl učitelem řečí.

Aktivně se podílel na iniciativách Klubu přátel Velkých Pardubic od r.1945 do 1949 kdy byl zrušen.

V l.1948 -1950 pracoval pro Východočeské výstavní družstvo s.r.o v Pardubicích, jehož vznik inicioval. Výrazně se podílel na uspořádání výstavy „Východní Čechy republice“ 11.7-3.10.1948 v Pardubicích. katalogu výstavy přispěl úvodním článkem vycházejícím z představ Klubu přátel Velkých Pardubic na rozvoj Pardubic a východních Čech-Pardubického kraje. Výstava byla přehlídkou podnikání v kraji.

Ukazovala expozice národních výborů, regulační plány měst, tehdy ještě velkorysé vize rozvoje, a průmyslu, obchodu a řemesel. M.j.v provozu byl předváděn televizní vysílač. Výstava byla v autopavilonu a rotundě v Tyršových sadech, pozůstatcích po 1.Čs. celostátní výstavy tělový-chovy a sportu r.1931, na kterou navazovala. Bohužel tato výstava byla v takovém rozsahu v Pardubicích poslední.

Zemřel 10.9.1952 v Pardubicích.

Zdroj: Jiří Paleček


Předchozí heslo: Bubeníček Alois

Následující heslo: Bubeníček František


Diskuse k článku: Bubeníček Alois, ing.


K tomuto článku ještě nebyl napsán žádný příspěvek.Napsat příspěvek k článku: Bubeníček Alois, ing.


Nadpis příspěvku:

 

 

Parpedie - Pardubická encyklopedie Klubu přátel Pardubicka.              Provozuje Klub přátel Pardubicka © 2014