Pardubická encyklopedie Klubu přátel PardubickaÚvod > Dle abecedy > Všechno > Rosůlek František Karel


Rosůlek František Karel

FRANTIŠEK KAREL ROSÚLEK (1859-1940) se zapsal do paměti Pardubáků jako výborný učitel, autor půvabných dvoudílných Pověstí z Pardubicka, a hlavně jako redaktor pozoruhodného vlastivědného kompendia Pardubicko-Holicko-Přeloučsko, jež vycházelo v letech 1903-1926 a dodnes zůstává fundamentálním kamenem v oboru regionální historie Pardubic. Byl kustodem archeologické sbírky pardubického muzea.


Předchozí heslo: Lexa František

Následující heslo: Potěšil František Karel


Diskuse k článku: Rosůlek František Karel


Díky za "pomoc"

Napsal(a): Karel Netík   |   2023-03-24 16:18:45   |   karel.189973@seznam.cz
Omlouvám se, že jsem si dovolil napsat žádost o pomoc dne 20.1.2023. Pochopil jsem, že se odpovědi nedočkám... Stačilo napsat, že nevíte. K.N.

F.K.Rosůlek - pátrání po časopisu do kterého psal články

Napsal(a): Karel Netík   |   2023-01-20 14:08:46   |   karel.189973@seznam.cz
Dobrý den, omlouvám se, že můj příspěvek nebude zcela k tématu, ale týká se osoby F.K. Rosůlka. Hledán někoho, kdo je s jeho dílem obeznámen a mohl mi poradit, kde část jeho tvorby mohu najít. Především se mě jedná o jeho články patrně do tehdejšího časopisu. Několik stran jsem již náhodně sehnal a byly zajímavé do mojí fotoknihy o Opatovickém kanálu. Jde o časopis, kde je více článků i od jiných autorů např. J. Sakaře ,J. Pleskota či E. Nohejlové. Na jedné straně je ve článku Výroba mlýnských kamenů u nás psáno – Již II. ročník našeho časopisu přinesl na str. 38. – 41. článek Zatopené lomy od F.K. Rosůlka… Nedokážu upřesnit dobu ani formát vydávaného časopisu, ale odhal bych velikost knížky. V souvislosti s Opatovickým kanálem se o něm skoro nikdo nezmiňuje, ale to je chyba a pátrání po jeho příspěvcích jsem začal u vás. Předpokládám, že k těmto zdrojům budete mít nejblíže. Díky za pomoc K.N. ČeperkaNapsat příspěvek k článku: Rosůlek František Karel


Nadpis příspěvku:

 

 

Parpedie - Pardubická encyklopedie Klubu přátel Pardubicka.              Provozuje Klub přátel Pardubicka © 2014