Pardubická encyklopedie Klubu přátel PardubickaÚvod > Dle abecedy > Všechno > Pospíšilovo náměstí


Pospíšilovo náměstí

Bílé Předměstí úhlopříčně jim prochází Sezemická ulice, na jih z něho vychází ulice Spořilov, na západ ul.Na Bukovině. K východní straně přiléhá areál dvou školek, z nichž jedna r.1998 přeměněna na Seniorcentrum. R.1940 pojmenováno Sezemické nám., dnešní jméno má od r.1946.
Otokar Pospíšil (1871-1949), pa.rodák, ředitel škol v pohraničí, r.1938 se vrátil do Pardubic, stal se obětavým spolupracovníkem pardubického muzea, kde založil "Slavín", jedinečnou sbírku dokladů a prací pardubických významných osobností.
      
Viz také:

      ulice Na Bukovině

      Počápelská ulice

      Sezemická ulice

      Sezemické náměstí

      Spořilov


Předchozí heslo: Poseidon

Následující heslo: Posudné - pivní tác


Diskuse k článku: Pospíšilovo náměstí


Pospíšilovo náměstí

Napsal(a): Kateřina Nováková   |   2014-10-19 16:23:46   |   katy.novan@seznam.cz
ílé Předměstí úhlopříčně jim prochází Sezemická ulice, na jih z něho vychází ulice Spořilov, na západ ul.Na Bukovině. K východní straně přiléhá areál dvou školek, z nichž jedna r.1998 přeměněna na Seniorcentrum. R.1940 pojmenováno Sezemické nám., dnešní jméno má od r.1946. Otokar Pospíšil (1871-1949), pa.rodák, ředitel škol v pohraničí, r.1938 se vrátil do Pardubic, stal se obětavým spolupracovníkem pardubického muzea, kde založil "Slavín", jedinečnou sbírku dokladů a prací pardubických významných osobností.Napsat příspěvek k článku: Pospíšilovo náměstí


Nadpis příspěvku:

 

 

Parpedie - Pardubická encyklopedie Klubu přátel Pardubicka.              Provozuje Klub přátel Pardubicka © 2014