Pardubická encyklopedie Klubu přátel PardubickaÚvod > Dle abecedy > Všechno > Závody potravinářských a chladírenských zařízení - ZPCHZ


Závody potravinářských a chladírenských zařízení - ZPCHZ

Dělnický ředitel Josef Suchý zajistil, že Továrna mlýnských strojů n.p. Pardubice se od r.1955 stala vedoucím podnikem vyšší hospodářské jednotky Závody potravinářských a chladících stojů-ZPCHS, podnikové ředitelství změněno na generální ředitelství ZPCHS.
- 20.12.1958 výrobně hospodářská jednotka, jejímž základním podnikem byly ZPCHS Pardubice se v předstihu vyrovnala s plánem výroby zboží.
- 3.9.1960 pracující ZPCHS (původně Josef Prokop, po r.1945 Prokop n.p, potom Továrny mlýnských stroj-TMS) Pardubice na slavnostním zasedání oslavili 90 let podniku.
- Prosinec1962 ve vstupní hale závodu ZPCHS Pardubice vystaven přesný model plně automatizovaného mlýna, světového unikátu, který pracovníci závodu stavěli v Brazílii-Fortaleza.
- 2.1.1963 na rohu Havlíčkovy ul.u starého nádraží v novém domě otevřen závodní klub ZPCHZ.
- 15.1.1963 v ZPCHS oslavy 80.výročí od zahájení výroby mlýnských strojů v býv.továrně Josef Pokop, která od svého založení r.1870 přecházela postupně z výroby hospodařských strojů na elektromotory, vodní turbiny, konečně r.1883 se specializovala na výrobu mlýnských strojů, uspořádána výstavka.
- od 1.2.1963 ředitelem Ing.Weinzetl
- 19.4.1963 Zář oznamuje: Roste nový závod ZPCHS u Černé za Bory.
- r.1964 ZPCHZ se staly součástí koncernu Závody Vítězného února Hradec Králové, pa.podnik pojmenován Továrny mlýnských strojů-TMS, výstavba závodu u Černé z B., Drozdic, na delší čas zastavena.


Zdroj: Jiří Paleček


Předchozí heslo: Závodní klub Tesla

Následující heslo: Zborovské náměstí


Diskuse k článku: Závody potravinářských a chladírenských zařízení - ZPCHZ


K tomuto článku ještě nebyl napsán žádný příspěvek.Napsat příspěvek k článku: Závody potravinářských a chladírenských zařízení - ZPCHZ


Nadpis příspěvku:

 

 

Parpedie - Pardubická encyklopedie Klubu přátel Pardubicka.              Provozuje Klub přátel Pardubicka © 2014